Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12374176



*

nr 1237 4176


ETCHING

Börje Sandelin (1926-1970), Sweden. 32/35, girl, signed. Subject: 16, 5x12,


Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. 32/35, flicka, signerad. Motivet: 16,5x12


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday February 25 2019
at 18:44:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/2 12:32:41 1      250 kr
19/2 22:42:58 2      150 kr
19/2 22:42:58 1      200 kr (Robot)
23/2 16:51:17 3      300 kr
25/2 14:27:29 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt börje sandelin etsning etsningar flicka grafik porträttmåleri sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr